Yhteystiedot

Opintotoimisto

Maanantai-torstai 8.00 – 15.30
Perjantai 8.00 – 15.00

Hakupalvelut

Hae jatkuva haun koulutukseen tai kysy lisätietoja sähköpostitse ja olemme yhteydessä sinuun.

Vaihde

Muissa kuin opintoihin tai hakemiseen liittyvissä asioissa voit olla yhteydessä vaihteeseen:

Osoite

Mercuria kauppaoppilaitos Oy

Martinlaaksontie 36
01620 Vantaa

Liikenneyhteydet


Helsingistä: P-juna (21 min) tai runkolinja 400 Elielinaukiolta. Asemalta kävelet Mercuriaan n. 5 min.

Vantaalta: linja-autot 335, 571 ja 574

Espoosta: linja-autot 565, 510

Nurmijärveltä: linja-auto 934

(lisäksi Hämeenlinnan väylän pysäkille 485, 486, 487, 490, 491, 492,495)

Saapuminen autolla


Parkkipaikat autoille sijaitsevat pääsisäänkäynnin edessä, josta löytyy myös sähkölatauspaikkoja.

Lisää parkkipaikkoja löytyy oppilaitoksen alapihalta. Pysäköintilupalaput noudettavissa Infosta.

Laskutustiedot

Verkkolaskut:
Y-tunnus: 0503417-0
Verkkolaskutusosoite (OVT):
003705034170
Välittäjätunnus:
003723327487
Välittäjä: Apix

PDF-laskut:
FI05034170@scan.emce365.fi

Paperilaskut:
Mercuria kauppaoppilaitos Oy
@003705034170@
PL 1000
00781 Helsinki

Henkilöstön yhteystiedot

Tiina Immonen

rehtori, toimitusjohtaja

040 522 8524 tiina.immonen@mercuria.fi

Markus Oedewald

apulaisrehtori

050 350 6956 markus.oedewald@mercuria.fi

Minttu Kilpinen

koulutusjohtaja, Mercuria Pro

040 733 7493 minttu.kilpinen@mercuria.fi

Jussi Kurki

talousjohtaja

040 525 8394 jussi.kurki@mercuria.fi

Laura Heinonen

markkinointikoordinaattori

040 662 4150 laura.heinonen@mercuria.fi

Hannu Köngäs

kehittämisasiantuntija

040 824 2685 hannu.kongas@mercuria.fi

Ville Lindfors

media- ja AV-asiantuntija, eKampus

040 734 0590 ville.lindfors@mercuria.fi

Kaisa Markkanen

suunnittelija

040 861 7433 kaisa.markkanen@mercuria.fi

Jyrki Nummisto

laadun ja tiedonhallinnan asiantuntija

040 848 0052 jyrki.nummisto@mercuria.fi

Heidi Puttonen

kehittämisasiantuntija

040 723 7421 heidi.puttonen@mercuria.fi

Arja Rankinen

HR-partner, tietosuojavastaava

050 585 1382 arja.rankinen@mercuria.fi

Hannele Sepperi

markkinointikoordinaattori

040 768 0487 hannele.sepperi@mercuria.fi

Sofia Söderström

projektiassistentti

040 529 6392 sofia.soderstrom@mercuria.fi

Veera Turunen

hallintoassistentti

040 626 1123 veera.turunen@mercuria.fi

Satu Uronen

viestintäpäällikkö

040 120 7107 satu.uronen@mercuria.fi

Vilma Harju

työelämäkoordinaattori

vanhempainvapaalla

Katri Laakso

opinto-ohjaaja, nuorisokoulutus

050 329 5757 katri.laakso@mercuria.fi

Katja Nieminen

kansainvälisen toiminnan koordinaattori

050 554 9089 katja.nieminen@mercuria.fi

Jutta Palenius

työelämäkoordinaattori

040 184 9095 jutta.palenius@mercuria.fi

Kirsi Rannisto

palvelukoordinaattori, opintotoimisto

040 120 7486 kirsi.rannisto@mercuria.fi

Tomi Rytkönen

työelämäpäällikkö

040 574 0368 tomi.rytkonen@mercuria.fi

Raija Saastamoinen

opinto-ohjaaja, nuorisokoulutus

050 323 4842 raija.saastamoinen@mercuria.fi

Johanna Sysimetsä

palvelukoordinaattori, opintotoimisto

040 722 4797 johanna.sysimetsa@mercuria.fi

Silja Apilainen

terveydenhoitaja

040 823 8980 silja.apilainen@vakehyva.fi

Anne Elojärvi

kuraattori, Mercuria Pro

043 826 6106 anne.elojarvi@vakehyva.fi

Vilho Heiskanen

kuraattori, oppivelvolliset

040 556 3645 vilho.heiskanen@vakehyva.fi

Tiina Kaaresvirta

oppilaitospappi

050 581 0593 tiina.kaaresvirta@evl.fi

Krista Latvala

psykologi, Mercuria Pro

040 190 2914 krista.latvala@vakehyva.fi

Minna Leutonen

terveydenhoitaja

043 825 9924 minna.leutonen@vakehyva.fi

Niina Pussila

psykologi, oppivelvolliset

040 825 9223 niina.pussila@vakehyva.fi

Pekka Siutila

oppilaitosdiakoni

050 355 2715 pekka.siutila@evl.fi

Marlena Somersalo-Perälä

psykiatrinen sairaanhoitaja, oppivelvolliset

040 530 7577 marlena.somersalo-perala@vakehyva.fi

Johanna Haapajärvi

asiakaspalvelu ja myynti

040 173 7301 johanna.haapajarvi@mercuria.fi

Mika Hallikas

talous- ja finanssipalvelut

040 120 6858 mika.hallikas@mercuria.fi

Sanna Hakkarainen

asiakaspalvelu ja myynti

040 664 7764 sanna.hakkarainen@mercuria.fi

Ulla Hietala

asiakaspalvelu ja myynti

040 180 1212 ulla.hietala@mercuria.fi

Tiina Hukari

asiakaspalvelu ja myynti

040 540 6752 tiina.hukari@mercuria.fi

Katri Holttinen

asiakaspalvelu ja myynti

050 577 1305 katri.holttinen@mercuria.fi

Tarja Hukia

talous- ja finanssipalvelut

040 120 8075 tarja.hukia@mercuria.fi

Anssi Järvilehto

talous- ja finanssipalvelut, erityisopettaja

040 842 8101 anssi.jarvilehto@mercuria.fi

Heli Järvilehto

talous- ja finanssipalvelut

040 120 7927 heli.jarvilehto@mercuria.fi

Susanna Kaiju

matematiikka

040 182 5127 susanna.kaiju@mercuria.fi

Outi Korkeila

talous- ja finanssipalvelut

040 529 0140 outi.korkeila@mercuria.fi

Marisa Köngäs

espanjan kieli ja viestintä, erityisopettaja

040 540 2825 marisa.kongas@mercuria.fi

Antti Lassinharju

erityisopettaja

040 525 4840 antti.lassinharju@mercuria.fi

Laura Lennes

suomen kieli ja viestintä

09 895 581 (vaihde) laura.lennes@mercuria.fi

Ildikó Lönnrot

englannin kieli ja viestintä

040 120 7522 ildiko.lonnrot@mercuria.fi

Mitri

koulukoira

040 540 2825

Jaakko Mäkelä

asiakaspalvelu ja myynti, erityisopettaja

040 193 3702 jaakko.makela@mercuria.fi

Maria Nuottokari

Ohjaamo

040 620 9201 maria.nuottokari@mercuria.fi

Mika Orenius

koulutuspäällikkö

040 120 7516 mika.orenius@mercuria.fi

Eveliina Paunonen

asiakaspalvelu ja myynti

045 134 3976 eveliina.paunonen@mercuria.fi

Suvi Pellikka

ammatillisen koulutuksen ohjaaja

040 571 0604 suvi.pellikka@mercuria.fi

Pekka Rajala

fysiikka ja kemia, lukio-opintojen ohjaaja

050 350 4655 pekka.rajala@mercuria.fi

Selma Rissanen

suomen kieli ja viestintä

040 544 1801 selma.rissanen@mercuria.fi

Päivi Ryynänen

liikunta ja terveystieto

040 120 7387 paivi.ryynanen@mercuria.fi

Jari Santasalo

asiakaspalvelu ja myynti

040 537 2314 jari.santasalo@mercuria.fi

Tomi Tallgren

asiakaspalvelu ja myynti

050 366 3999 tomi.tallgren@mercuria.fi

Kari Turunen

asiakaspalvelu ja myynti

040 675 3840 kari.turunen@mercuria.fi

Kari Vehmas

ruotsin kieli ja viestintä

09 895 581 (vaihde) kari.vehmas@mercuria.fi

Kirsi Vuonnala

asiakaspalvelu ja myynti

040 665 2611 kirsi.vuonnala@mercuria.fi

Maisa Ånäs

suomen kieli ja viestintä

040 720 2903 maisa.anas@mercuria.fi

Pauli Hautakoski

ICT-tukihenkilö

040 0819897 pauli.hautakoski@mercuria.fi

Christopher Sundman

tekninen tukihenkilö

040 525 4243 christopher.sundman@mercuria.fi

Jari Vihanne

neuvonnanhoitaja

040 0452 696 jari.vihanne@mercuria.fi

Petri Viinikainen

ICT-asiantuntija

040 5620426 petri.viinikainen@mercuria.fi

Juha Välimäki

iltavahtimestari

045 132 1016 juha.valimaki@mercuria.fi

Päivi Hietanen

koulutusasiantuntija

040 193 1985 paivi.hietanen@mercuria.fi

Katri Kanerva

asiakkuuspäällikkö

050 432 4684 katri.kanerva@mercuria.fi

Helena Ketonen

lehtori, asiakaspalvelu ja myynti

040 120 7569 helena.ketonen@mercuria.fi

Ira Karlström

koulutusasiantuntija

040 901 4668 ira.karlstrom@mercuria.fi

Airi Krogerus

koulutusasiantuntija

040 522 8526 airi.krogerus@mercuria.fi

Anatoly Lvov

koulutusasiantuntija

040 655 2075 anatoly.lvov@mercuria.fi

Marjukka Mikola

koulutusasiantuntija

040 562 8818 marjukka.mikola@mercuria.fi

Saija Pitkänen

koulutusasiantuntija

050 346 6202 saija.pitkanen@mercuria.fi

Virpi Väkevä

hakupalvelupäällikkö

opintovapaalla 16.6.2024 asti